ein Bild
 

ein Bild
Vizitorë të nderuar mirësevini në www.niti-cool.page.tl   Këtu ju kemi sjellë shumë gjëra të ndryshme vetëm për argëtimin tuaj,si: VIdeoklipet më të reja shqip dhe të huaja,fImat me të suksesshëm shqiptarë të të gjitha kohërave,komeditë më të sukseshme dhe humë qka tjetër.Shijojeni këtë mundësi .Gjithqka që gjindet këtu shërbehet " falas ".

Kujdes !!!
Për ti shikuar këto video materiale pa pengesë ju duhet që në kompjuterin tuaj te keni të instaluar: Flash Player, Windows Media Player si dhe Real Player-in.
Qaste të këndshme

 

Radio me e mir vetem te Niti Hackeri vetem kerkoni cilen doni radio nuk ka asnje radi qe nuk esht te Niti Haceri
Knaquni Me Radion E Hackerit
   
 
Google        Lajmet e fundit:

Qeveria e Kosoves kunder misionit të OKB-së
Nuk ka vend për një mision të ri faktmbledhës të OKB-së, në Kosovë. Ky eshte qendrimi i qeverise kosovare, i bere i ditur nga zedhenesja Ulpiana Lama, ne lidhje me viziten e ambasadoreve te Keshillit te Sigurimit ne Kosove me qellim njohjen nga afer te situates aty. (lexoni dhe komentoni ...)
Çështja e Kosovës ndan Malin e Zi
Podgorica zyrtare është e mendimit se duhet gjetur një zgjidhje e qëndrueshme me dialog ndërmejt Beogradit dhe Prishtinës, e nga ana tjetër partitë pro serbe janë të mendimt që Kosova kurrsesi nuk duhet të shkëputet nga Serbia, sepse siç thonë ata "Kosova është toka e tyre e shenjtë." (lexoni dhe komentoni ...)
Pandeli Majko jep dorëheqjen nga të gjitha funksionet në PS
Rreth orës 12:00 të mesdites së sotme, Pandeli Majko, sekretari i përgjithshëm i PS, njëherazi kryetari i grupit kuvendor socialist ka deklaruar dorëheqjen nga këto dy poste. (lexoni dhe komentoni ...)
Sërbët e Kosovës; Të vdekurit ikin nga “Toka e shenjtë”
nga Serbeze Haxhiaj
Banorët serbë të zhvendosur nga Kosova pas luftës marrin edhe të vdekurit me vete në Serbi . Në vitin 2006 nëpër të gjitha komunat e Kosovës është shtuar fluksi i kërkesave të familjeve serbe të zhvendosura nga Kosova që duan t’i zhavrrosin të afërmit e tyre në Kosovë pasi që kanë vendosur përfundimisht të mos kthehen më... (lexoni dhe komentoni ...)
Vllasi: Serbia ”po kërkon të pamundurën”
Ish politikani komunist kosovar e jugosllav Azem Vllasi vlerësoi se Serbia ”po kërkon të pamundurën”, e kjo është që “Kosova të mbetet në përbërjen e saj”. (lexoni dhe komentoni ...)
Krijimi i shtetit të ri shoqërohet me më shumë të drejta dhe detyrime, tha Çeku
"Shtetndërtimi është sipërmarrje jo e lehtë, por ne jemi të vendosur ta kryejmë këtë obligim me sukses. Nuk duam që Kosova të jetë një ishull i vetmuar në Ballkan, sepse as Ballkani nuk mund të jetë një territor i izoluar në Evropë", tha kryeministri i vendit Agim Çeku në fjalimin e tij javor në Radio Kosovë. (lexoni dhe komentoni ...)
Sot Kongresi i PS-së; Priten debate të ashpra midis palëve
partia socialiste Kongresi i PS-së pritet të përballet me dy platforma të ndryshme, njëra për ripërtëritjen e të gjitha strukturave të PS-së dhe zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme, dhe tjetra për shtyrjen e platformës së Edi Ramës. (lexoni dhe komentoni ...)
Festohen Pashkët! Liderët politikë urojnë besimtarët
Besimtarët ortodokse dhe katolikë, kremtuan sot festën e Pashkëve, e cilësuar si nje nga festat më të mëdha të botës së krishterë. Me këtë rast,
Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, Selinë e Kryepeshkopatës Ortodokse, ku u prit nga Fortlumturia e Tij Anastas Janullatos, si dhe Selinë Arqipeshkvnore të Metropolit Tiranë-Durrës, në të cilën u takua me imzot Rrok Mirditën. (lexoni dhe komentoni ...)
Xhaferri: Kanë qenë të admirueshme kompromiset e palës kosovare
Arbër Xhaferi, kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, deklaroi sot në një intervistë për radion Europa e Lirë se reagimi i Rusisë per Kosoven nuk ka të bëjë me 'precedentin kosovar'. (lexoni dhe komentoni ...)
Dërgimi i misionit të KS në Kosovë dhe Beograd, nuk do të lejohet të përdoret si justifikim për shtyrje
Zëvendësshefja e misionit të Britanisë së Madhe në OKB, Karen Pierce, ka thënë se dërgimi i një misioni të KS të OKB-së në Kosovë dhe në Beograd, nuk do të lejohet të përdoret si justifikim për shtyrje të procesit të zgjidhjes së statusit. (lexoni dhe komentoni ...)
"Prese": Rusia dhe Serbia po luajnë në taktikën e shtyrjes së statusit të Kosovës
Gazeta vjeneze "Prese" vlerëson se Rusia dhe Serbia po luajnë në taktikën e shtyrjes së statusit të Kosovës. Sipas gazetës, Rusia dëshiron që Këshilli i Sigurimit të KB të organizojë "një lloj ekskursioni në Kosovë" në mënyrë që ky forum t'i krijojë vetes tablon për gjendjen. (lexoni dhe komentoni ...)
Fatos Nano do të kandidojë për president të Shqipërisë
Ish kryetari i Partisë Socialiste, Fatos Nano, ka deklaruar se emri i tij do të ishte kandidatura më e mirë për kreun e ardhshëm të Shqipërisë. Nano thotë se opozita duhej të ndjehej e nderuar më kandidimin e tij për kreun e vendit, por sipas tij, nëse mazhoranca... (lexoni dhe komentoni ...)
Lajmet e fundit:
 

Shkruar nga Administrator  NITIHACKER
"Lajmet  " Në    Www.Niti-cool.page.tl
  

 

 

 

  


Bëjeni Google Shqip faqen tuaj startuese! 

 Degjo Hymni Flamurit NEW

HYMNI FLAMURIT NE SHQIP

HYMNI FLAMURIT NE ANGLISHT

Rreth flamurit të përbashkuar
Me një dëshir' e një qëllim,
Të gjith' atje duke' e betuar
Të lidhim besën për shpëtim.

Prej lufte veç ai largohet
Që është lindur tradhëtar,
Kush është burrë nuk frikesohet,
Po vdes, po vdes si një dëshmor!

Në dorë armët ne do t'i mbajmë
Të mbrojmë atdheun në çdo kënd,
Të drejtat tona ne s'i ndajmë;
Këtu armiqtë s'kanë vënd.

Se Zoti vetë e tha me gojë
Që kombe shuhen përmi dhe,
Po Shqipëria do të rrojë;
Për të, për të luftojmë ne!
 

 

United around the flag
With one desire and one goal
Together we give our pledge of honor
We covenant to fight for our freedom

From the fight flees only he
Who's born a traitor
He who is brave is not daunted
But falls, a martyr to the cause

With arms in hand we shall remain
To defend our fatherland in every corner
Our rights we will not relinquish
Enemies have no place here

For the Lord Himself has said
That nations vanish from the earth
But Albania shall live on
Because for her, it is for her that we fight

New:

New:
Ketu mund ta ndegjosh Lahuten e Malsis kliko Lahuta e MalsisMoti:

Kosova


Në Kosov.

Europë


 

 

Në Europë.

Kërko në Internet
Google . Shqip
Kerko Te Niti


Ju Jeni Vizotr Tani
..::ORA DHE DATA::..
Free Blog Content

 
Today, there have been 7 visitors (12 hits) on this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=